Kontakta oss

Försäljning

Kontakta vår försäljningsavdelning när du vill ha mer information om tjänster och transportupplägg. Vi svarar också på frågor om offerter.

E-post: sales.logistics@alandpost.com

Tel. +358 18 636 684 / +358 18 636 683

Förtullning

Kontakta oss på spedition när du vill ha mer information om förtullningsärenden.

E-post: spedition@alandpost.com

Tel. +358 18 636 727

(måndag till fredag, kl. 8-17)

Transportledning

Kontakta oss på transportledningen när du vill ha mer information om ditt gods och fraktbokningar. 

Åland

E-post: dispatch.ax@alandpost.com

Tel. +358 18 636 726

(måndag till fredag, kl. 8-17)

Finland

E-post: dispatch.fi@alandpost.com

Tel. +358 18 636 725

(måndag till fredag, kl. 8-17)

Sverige

E-post: dispatch.se@alandpost.com

Tel. +358 18 636 728

(måndag till fredag, kl. 9-17)

Försäljning

Thomas Fagerstedt
Försäljningschef
+358 18 636 683
thomas.fagerstedt@alandpost.com
Selma Mesic
Försäljningsassistent
+358 18 636 684
selma.mesic@alandpost.com
Bethina Bergman
Säljare (moderskapsledig)
Dan Johansson
Affärsområdeschef
+358 18 636 720
dan.johansson@alandpost.com

Förtullning

Christian Beckman
Förtullare
+358 18 636 727
spedition@alandpost.com
Carola Finnäs
Förtullare
+358 18 636 727
spedition@alandpost.com
Patrick Hildén
Förtullare
+358 18 636 727
spedition@alandpost.com
Inger Lindblad
Inger Lindblad
Förtullningsassistent
+358 18 636 727
spedition@alandpost.com
Anna Alén
Anna Alén
Förtullare
+358 18 636 727
spedition@alandpost.com

Transportledning - lokaltrafik

Jonas Back
Jonas Back
Enhetschef
+358 18 636 774
jonas.back@alandpost.com
Jesper Henriksson
Godskoordinator
+358 18 636 784
Chistoffer Sundblom
Transportledare
+358 18 636 781

Transportledning - fjärrtrafik

Stefan Bäcklund
Transportledare
+358 18 636 725
dispatch.fi@alandpost.com
Riikka Myllys
Riikka Myllys
transportledare
+358 18 636 725
dispatch.fi@alandpost.com
Toni Ruusumo
Transportledare - Åbo
+358 18 636 712
dispatch.fi@alandpost.com
Sofie Falenius
Transportledare
+358 18 636 728
dispatch.se@alandpost.com
Jonas Karlsson
Transportledare
+358 18 636 719
jonas.karlsson@alandpost.com
Johanna von Wetter-Rosenthal
Enhetschef
+358 18 636 721
johanna.wetter@alandpost.com